Komentáre

Pavol REHÁK

Rok 2000, taký nádherný ROK...
Bola som v Ríme, lebo som v tomto roku chcela byť medzi tými, čo zo Slovenska a mnohých krajín sveta putovali za Jánom PAVLOM II. !
Potom prišiel apríl a autorská výstava  - PAĽKA REHÁKA .
Ako názov výstavy si zvolil jediné slovíčko :
HĽADANIE
A nakoľko som mala možnosť pomôcť pri inštalácii  množstva kresieb a grafík, napíšem VÁM, koho som v tomto ČLOVEKU našla JA...
Predovšetkým je narodený v januári, ako môj otec.
Narodil sa v Skalici a vyrastal v Bratislave.
 Navštevoval Gymnázium na Metodovej ulici a o 2 roky neskôr, v roku 1977 začal študovať na VŠVU - kresbu a maľbu u doc. Františka STOKLASA a voľnú grafiku a knižnú ilustráciu u prof. Oresta DUBAYA.
V roku 1983 - absolvoval a zakotvil v Štúdiu animovaných filmov na Kolibe.
Od roku 1991 je v slobodnom povolaní.
Spolupracoval s STV na rozsiahlom cykle ilustrovaných rozprávaní  pre deti - Malé biblické príbehy.
Vystavoval  doma aj v zahraničí.
Toľko "úvodníček"...

 
ĎAKUJEM !
EVA, 29.01.2007, 19:43 Odpovedať
Paľko,
si pre mnohých "darom", lebo SI !!!
Možno ani netušíš, ako si mi pomáhal aj v čase, keď som sa chystala s výstavou do Piešťan...všetko nafotil s takou precíznosťou, ako by si fotil svoje práce.
Šokovalo ma, že si ešte aj svetlo hľadal v čase dňa, aby to bolo OK !
A keď si mi povedal svoj názor na pastely, už to rozhodlo,
že som bola v Piešťanoch úspešná.
Nech sa aj TEBE darí, neviem, či TI dokážem vrátiť "smietku" toho, čo som už dostala...
Ale pokúsim sa ... 
Poďakovanie patrí Tebe
Palo, 04.02.2007, 17:53 Odpovedať
Ahoj Evi,neda mi neozvať sa. Predovšetkým vďaka za pripomienku niekoľkých milých vecí z minulosti - tá výstava bola realizovaná s Tvojím prispením a nebyť Tvojej húževnatosti a nasadenia, tak to určite nestihnem. Stretnúť niekoho plného energie a nadšenia, kde myšlienka a nápad sú vystriedané okamžitým činom, takže nápad nemá čas zostarnúť - to bol zážitok pre mňa v tom období naozaj mimoriadny. A potom - keď vravíš o dávaní a rozdávaní - platí tu veľmi zaujímavý paradox - nikdy nie je isté, kto je viac obdarovaný, či ten kto dáva, alebo ten, kto si myslí, že je prijímateľom akéhokoľvek daru. A ja sa v tejto chvíli teším z toho, že som Ťa možno niečím povzbudil, ale dostal som možno omnoho viac. Vďaka za zmienku o Plenéri. Dúfam, že z toho vznikne životaschopný projekt, ktorý povzbudí aj iných ku práci s mladými a pre mladých. A tu skutočne platí naplno, že kto dostane odvahu sa rozdávať získa omnoho viac, než rozdá. Vďaka!
 

Pridať komentár


Meno:

Názov:


Komentár: